Znaczenie druku 3D w czasach pandemii

Rok 2020 niewątpliwie zaskoczył wszystkich. Pandemia wirusa Covid-19 zamknęła zarówno gospodarkę jak i życie społeczne. Na polu walki stanęli w pierwszej linii frontu pracownicy służby zdrowia, opiekunowie medyczni, strażacy, policjanci oraz lokalne samorządy.
Wykorzystując nowoczesne technologie postanowiliśmy ich wspomóc. Zakup drukarki 3D pozwolił nam rozpocząć produkcję przyłbic, które następnie zostały przekazane lokalnym służbom. Ponad to, jako propagatorzy nauki postanowiliśmy wyposażyć wszystkich chętnych w umiejętność obsługi drukarki 3D oraz projektowania przestrzennego, co w czasie izolacji może być ciekawą alternatywą do spędzania wolnego czasu, ale także przydatną umiejętnością zawodową.
Projekt współfinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Dziecko.