Projekt Klubu Konstruktora realizowaliśmy w ramach dofinansowania z budżetu gminy Krobia od czerwca 2020 roku. Zajęcia miały za zadanie zainteresować tematyką konstrukcji urządzeń młodzież z terenu gminy. Do Klubu przystąpiło 5 śmiałków, którzy pod czujnym okiem prowadzących odkrywali tajniki konstrukcji. Odpowiednio wprowadzeni w świat konstrukcji maszyn i urządzeń zaprojektowali i zbudowali 4 urządzenia dydaktyczne, które zostały przekazane na rzecz Małego Kopernika w Krobi. 

Uczestnicy zajęć nie tylko wymyślili konstrukcję, ale także przeprowadzili odpowiednie obliczenia konstrukcyjne, wykonali rysunki techniczne oraz analizy materiałowe urządzeń. Podczas zajęć stacjonarnych stanęli również przed wyzwaniem zbudowania zaprojektowanych przez siebie urządzeń prototypowych. Pomogło im to zrozumieć istotę projektowania i pokazało wynikające problemy techniczne podczas montażu, które musi założyć konstruktor już w fazie projektowania. W ramach cyklu pierwszego zbudowano wahadło piaskowe reprezentujące wahadło matematyczne oraz wahadło podwójne ukazujące chaos i wpływ warunków brzegowych na rozkład ruchu. 

W ramach cyklu drugiego stworzono plansze interaktywną z kołami zębatymi oraz wahadło sinosuidalne reprezentujące zjawisko fali wahadłowej. Warto zaznaczyć, że urządzenie do prezentacji fali wahadłowej nie jest zbyt popularne i stanowi bardzo ciekawy eksponat robiący wrażenie zarówno za dnia jak i nocą, że względu na dodaną lampę UV.Wszystkie urządzenia cechują się wysoką jakością wykonania, wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań, są przemyślane i robią ogromne wrażenie na odbiorcach.

Zajęcia prowadzone były w duchu partnerstwa. Wyjątkowe podejście do młodych ludzi, których traktuje się na równi sobie poskutkowało bardzo dobrą współpracą i wzajemnym zaufaniem.