O nas

Cześć, nazywamy się Mercury i jesteśmy nowym stowarzyszeniem na mapie działań społecznych.
Nasze działania skupiają się wokół nauki, techniki, zdrowia, integracji, przyrody oraz kultury.
Łączy nas pasja do propagowania nauki.
Jeśli chcesz wspomóc nasze działania – skontaktuj się z nami za pośrednictwem Facebooka lub mailowo pod ardresem: [email protected]
Cieszymy się, że możemy dla Was działać !
Nasza historia.

Hi, we are called Mercury and we are a new organization on the map of social activities.
Our activities are focused on science, technology, health, integration, nature and culture.
We have a passion for promoting science. Each of our members of the association speaks English and some of them German.
If you want to support our activities – contact us via Facebook or e-mail at [email protected].
We are happy to work for you!
Our history.

STOWARZYSZENIE MERCURY
Kobylińska 31, 63-840 Krobia, Polska
Date of registration: 15 listopada 2019 r.